parça eşya taşıma

Tüm parça eşya taşıma işlemleri zor ve yorucu olmak zorunda değildir. Kimi zaman birkaç parça ev eşyası veya elbise dolu birkaç kolinin taşınması gerekebilmektedir. Peki ama bu eşyaları nasıl taşınacak sorusunu soruyorsanız sizin için bu makaleyi hazırlamış olduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi parça eşya taşıma işlemlerini nasıl yapabileceğimize göz atıp elimizdeki opsiyonları değerlendirelim.

1- Tüm İşi Uzman Nakliyecilere Bırakın
Eğer bu yöntemi seçerseniz tüm süreci nakliyeci üstlenir ve siz elinizi hiçbir şeye sürmezsiniz. Bu opsiyonda paketleme, kamyona yükleme, yeni adrese taşıma ve istenilen yere yerleştirme ve eşyaların paketlerinde çıkarılması nakliye firmasının görevidir. Bu süreçte tüm işlemi nakliyeci olan firma yapar ve sorumluluk kendilerine aittir. Ancak siz de takdir edersiniz ki bu opsiyon için fazladan ödeme yapmanız gerekmektedir. Masrafı düşürmek istiyorsanız tüm paketleme işlemini sizin yapmanız eşyayı aşağıya taşımanız yani araca yüklenebilir hale getirmeniz gereklidir. Parça eşya taşıma noktasında bu oldukça önemlidir.
Fiyatlar genel olarak eşyaların çokluğu ile doğru orantılıdır. Eşyanın oranına göre taşıma personeli, paketleme için gerekli olan malzemeler ve nasıl bir araç getirileceğine karar vermek için eşyanın miktarı çok önemlidir. Birkaç parça eşya için tek bir eleman ve ufak bir araç yeterli olacağından bütçeniz için çok daha uygun olacaktır.

2- Siz Yalnızca Paketlemeyin Yapın
Eğer tasarruf etmek istiyorsanız paketlemeyi siz yapın. Paketleme dışında kalan diğer işlerin nakliyat firması tarafından yapılmasını isteyin. Ayrıca taşınacak eşyanızın hacmini nakliyat firmasına önceden haber verirseniz buna uygun bir aracın gelmesini sağlayabilirsiniz. Eşyanızın hacmini kestiremiyorsanız hacim hesaplama uygulamamızı kullanabilirsiniz. Sitemizde yer alan yardımcı araçlar menüsünden kolayca bu araca ulaşabilirsiniz.

Tabii bu opsiyonda eşyanızda bir hasar oluştuğunda paketleme kaynaklı bir problem oluşmuş olabilir. Bu yüzden eğer parça eşya taşıma sürecinde taşınacak olan eşyanız değerli ise paketleme işlemini nakliyeci olan firmaya yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.

3- Paketleme ve Araca Yüklemeyi işini siz yapın yalnızca Nakliye işini nakliyeciye bırakın
Eğer eşyanız cidden azsa ek personel talebinde bulunup masrafınızı artırmaya gerek yok. Siz nakliye firmasına yalnızca araca ihtiyacınızın olduğunu ve eşyayı kendinizin araca yükleyeceğini söyleyin. Bu tip durumlarda zaten kimi zaman şoför de yardımcı olmaktadır. Ufak tefek yükler için ek elemana cidden hiç gerek yok. Bu sayede nakliye işleminin bedelini oldukça aşağı çekebilirsiniz. Tabii bu işlem şehir içi parça taşımacılığı sürecinde işe yarar. Zira şehirler arası parça taşımacılığında eğer karşıdaki şehirde sizin bir elemanınız yoksa iş zora girer. Bu tip durumlarda ek personel hizmeti almanız gerekebilmektedir. Size tavsiyemiz profesyonel olan kurumumuzdan eleman takviyesi almanızdır. Böylelikle parçalarınız hangi şehre taşınacak olursa olsun personelimiz itina ve güven ile parçalarınızı taşırlar.
4- Şehirler Arası Parça Eşya Taşıma
Şehirler arası parça eşya taşıma sürecine sizin pek bir katkıda bulunmanıza imkan bulunmamaktadır. Şehir içi taşımalarda kamyon içerisinde seyahat etme imkânınız var olup işin bir parçası olabilirsiniz. Ancak şehirler arası parça taşımada iş birazcık değişir. Eğer o yöne giden bir nakliye aracımız bulunmaktaysa çok uygun fiyata eşya taşıma imkanına sahip olabilirsiniz. Tabii bunu öğrenmek için firmamızla iletişime geçip sorunuzu iletmeniz gerekmektedir. Müsait olan günler size tarafımızdan bildirilmektedir. Ayrıca sizin için özel araç kaldırmamız da mümkündür, ancak bu işlemin fiyatı daha yüksek olacaktır.
Sitemiz üzerinden merak ettiğininiz konulara cevap bulabilir, sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Telefonlarımızı arayarak hafta içi çalışma saatleri içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz.

kategorilerimiz

parça eşya taşıma,parça eşya nakliyesi,şehirler arası parça eşya taşıma,şehiriçi parça taşıma,istanbul izmir parça taşıma,

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir