Bulgurlu Evden Eve Nakliyat

evden eve nakliyat

Bulgurlu Evden Eve Nakliyat                                       

                                                         Bulgurlu Evden Eve Nakliyat

 

Bulgurlu evden eve taşımacılık ile eşyalarınızın kırıp dökülme den taşınması amacıyla neler yapabilir hiç düşündünüz mü? Esasında çoğu yol var. Ama bunların içersinde kullanılabilirliği ve faaliyeti yüksek, şahsa olan maliyeti en düşük olan yöntemleri, bir başka söyleyişle en stratejik olan yolları izah edeceğiz.

Ağır ev eşyalarının taşınmasında bilye tekniği herkes doğrulusunda yapabilir. İki bireyin baş taraflarına geçerek taşımaya çalıştıkları dolap en çok bir odadan başka odaya geçinceye kadar taşınabilir. Hal bu ki dolabın altına kontrplak, plakın altına da demir bilyeler koyup hafifçe itsek çok rahat gelişme sağlayabilir hiçbir yorgunluk ta hissetmeyiz. Yine dar merdivenlerden ev eşyalarının indirilip çıkarılması da büyük bir sorundur. Bulgurlu evden eve nakliyat eşyalarınızı parçalarına ayırarak taşıma imkânı bulunmayan ev eşyaları merdiven kıvrımlarından geçerken duvarlara, merdiven korkuluklarına ya da merdivenin beton köşelerine çarparlar. Bu hal genel olarak eşyaların zarar görmesine neden olur. İşte bu olasılığı göz önüne alarak merdivenlerden indirilip çıkarılan eşyaların köşelerinden çapraz şekilde bez parçaları ve kartonlar ile koruma kalkanı oluşturulmalı ve meydana gelebilecek zararların önüne geçilmelidir. Öncelik ile taşınacak eşyaları asli olarak hijyen yönüyle besin ile ilgili olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayırmak gerekir. Örneğin camdan yapılmış bir salata tabağı besin ile ilgili iken ayakkabıları koyduğunuz dolabın cam kapağı besin ile ilgili olmayanlar kategorisinde yer alır. Taşıma kolilerine bu eşyaların yerleştirilmesinden tutun da nakliye aracında tasarım edilmesine kadar her adım bu iki gruba ayrılmış şekliyle yapılmalı hiçbir adımda birliktelik oluşturulmamalıdır.

Bulgurlu evden eve nakliyat öngörür ki ev eşyalarının ağırlık haline göre taşıma yöntemleri değişiklik göstermelidir. Örneğin buzdolabını taşınırken mutlaka dik tutmamalıyız. Çünkü dik konumda götürülen buzdolabının ağırlık merkezi onu tutan şahıslara çok yakın olur. Yatay konumda tutulan buzdolabının ise ağırlık merkezi taşıyıcılara uzak bir konumdadır. Denge moment teorileri kapsamında ağırlık merkezine ne kadar uzakta bir tutuş imkânınız olursa o kadar rahat edersiniz. O nedenle taşıyacağınız her eşyanın evvelce ağırlık merkezini belirleme etmeyi unutmayın.

 

 

 

 

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir